Chirurgia stomatologicznaStrzałka Stomatologia

Chirurgia stomatologiczna

Dziedzina zajmująca się operacyjnym leczeniem zębów oraz całej jamy ustnej.

 

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonywane są następujące zabiegi:

 

  • Ekstrakcja zęba - zabieg polegający na usunięciu zęba przy użyciu specjalnych narzędzi, a następnie założenia na ranę opatrunku lub szwów. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność, dlatego wykonujemy je tylko wtedy, gdy inne leczenie nie jest możliwe.

  • Plastyka połączenia ustno-zatokowego, Połączenie z zatoką szczękową - w niektórych przypadkach usunięcie górnych zębów trzonowych powoduje przerwanie ciągłości dna zatoki szczękowej. Jest to spowodowane anatomicznym umiejscowieniem korzeni zębów w zatoce szczękowej lub bardzo dużym stanem zapalnym. Gdy lekarz stwierdzi połączenie z zatoką szczękową wykonywane jest zamknięcie połączenia przesunięcia śluzówki, a następnie założenie szwów na kilkanaście dni.

  • Resekcja wierzchołka korzenia zęba - zabieg pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem, głównie gdy zastosowane leczenie kanałowe nie prowadzi do zlikwidowania i zatrzymania zmian okołowierzchołkowych. Polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba oraz usunięcia zmian wokół korzenia.

  • Chirurgia zębów zatrzymanych/zębów mądrości - zabieg polega na chirurgicznym usunięciu zębów, które nie wyszły całkowicie lub częściowo w jamie ustnej. Jest zabiegiem bardziej skomplikowanym niż zwykła ekstrakcja. Służy do tego fizjodyspenser, który jest niezbędnym narzędziem przy usuwaniu zębów zatrzymanych.

  • Plastyka wyrostka zębodołowego, Chirurgiczne wspomaganie ortodoncji

Poradnia leczenia bólu

Poradnia leczenia bólu

Występowanie bólu może całkowicie zdezorganizować życie codzienne. Przewlekły ból może również doprowadzić do stanów depresyjnych, które nasilają odczuwanie bólu.

Czytaj więcej
Poradnia leczenia bólu

Kontakt

Centrum stomatologiczno-lekarskieNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Karaś
Rejestracja telefonicznaRejestracja telefoniczna
Lokalizacja

Lecha Kaczyńskiego 1D,
21-560 Międzyrzec Podlaski

NIP: 537-225-88-55

REGON: 146296438

Godziny przyjeć
pon. - pt.8:00 - 20:00
sobota9:00 - 13:00
<p>Rejestracja <strong>ONLINE</strong></p>

Rejestracja ONLINE

Uzupełnij pola, wybierz interesujący Cie termin i umów się z nami na wizytę.
Termin
accept
OK